Proč využít refinancování půjčky?

Máte úvěr a nejste spokojeni s tím, nakolik je výhodný? Pokud tomu tak je, rozhodně není třeba zoufat. Existuje totiž refinancování půjčky, které je možností, jak si současný produkt zvýhodnit. Důvody, proč dané možnosti využít, jsou samozřejmě u jednotlivých lidí různé. Nesmíme však zapomínat na to, že všechny se točí právě okolo onoho hlavního, a tím je zvýhodnění. První fáze se týká především toho, že si můžete snížit měsíční splátku. A to třeba tím, že dojde k vytvoření nového splátkového kalendáře, díky kterému lze měsíčně ušetřit třeba i několik tisíců korun.

Díky refinancování půjčky vám klesne úrok

Dalším důvodem pro využití této možnosti je samozřejmě fakt, že dosáhnete také poměrně rapidního snížení úrokových sazeb. Ty mohou klesnout o jednotky, stejně jako mohou klesnout třeba i o desítky procent. Zapomínat bychom rozhodně neměli na to, že při refinancování půjčky je právě možnost snížení úrokové sazby tou největší motivací, kterou většina žadatelů má. Je to ideální hlavně u těch půjček, které jste si už v době sjednávání brali s jistotou toho, že sice nemají nejvýhodnější úvěrové podmínky a tak si je v budoucnu převedete jinam, abyste jich poměrně snadno a jednoduše mohli dosáhnout.

Stejné důvody jako výše se týkají i refinancování hypotéky

Refinancovat však nemusíme nutně jenom půjčku, jelikož stejně tak není problémem refinancovat také hypotéku. I u té můžeme snížit splátku a úrokovou sazbu. Dalším z hlavních důvodů, který se však k úroku jasně váže, je také fakt, že snížíte celkově splatnou částku, kterou ještě musíte doplatit. A zatímco u půjček můžete takto ušetřit třeba tisíce nebo desetitisíce, u refinancování hypotéky nemusí být žádnou výjimkou třeba i to, že takto danou sumu snížíte i o statisíce korun. Záleží samozřejmě primárně na tom, jak velkou hypotéku a jak velkou úrokovou sazbu jste konkrétně měli.