Cetelem má pro klienty desatero odpovědného půjčování

Kvalita úvěrových společností se neurčuje jenom podle nabídky nebo zázemí. Určuje se také podle přístupu ke svým zákazníkům. V tomto ohledu můžeme dát za příklad společnost Cetelem.

Právě ta se snaží být skutečně odpovědným poskytovatelem na aktuálním nebankovním trhu. Mezi klíčovou cestu je považováno sepsané desatero odpovědného půjčování. To je doporučováno každému klientovi, který uvažuje nad tím, že si u této společnosti vezme půjčku. Poskytovatel ho nabádá k tomu, aby si nejenom přečetl každý jednotlivý bod, ale aby se nad ním také náležitě zamyslel. To vše může vést k tomu, že půjčka bude skutečně dobrou volbou.

Co desatero na Cetelem obsahuje?

V první řadě nabádá nejenom své klienty, aby měly informace o svých penězích vždy dostupné a aby vždy věděli, jak na tom se svými rodinnými financemi jsou. S tím souvisí i to, že Cetelem apeluje na vytváření finančních rezerv, které by měly být také velmi důležité. Dále vede klienty také k celkové obezřetnosti. To se může týkat obecného života, který je s financemi spojený na každém kroku. Stejně tak společnost apeluje také na nutnost řešení případných problémů. I takové formulky zkrátka dané desatero obsahuje.

Cetelem.cz se soustředí i na rady ohledně půjček

Výše zmíněné rady a typy byly samozřejmě spojeny výhradně se situacemi, které nás mohou postihnout v běžném životě. Tím ale obsah desatera nekončí. V rámci něho se cetelem.cz dotýká také rad, které už souvisejí se samotnou půjčkou. Zde upozorňuje na to, abychom si dostatečně prověřili poskytovatele, stejně jako na to, abychom si dobře rozmysleli, zda bude mít taková půjčka smysl a zda nám bude k užitku. Zapomínat bychom neměli ani na nutnost spočítat si, kolik nás bude daný úvěr stát a kolik celkově přeplatíme. Dále je to oblast samotné smluvní dokumentace. Dle desatera bychom měli podepsat jenom to, čemu rozumíme.