Je lepší hotovostní nebo bezhotovostní půjčka?

Uvažujete o půjčce? Dnes jsou na trhu dvě hlavní možnosti. A to buď půjčka hotovostní, stejně jako bezhotovostní. Pojďme si obě varianty porovnat a zjistit, která je tou lepší.

Jak už napovídají samotné názvy těchto půjček, je logicky více než jasné, která má jaké parametry. Hotovostní půjčkou se rozumí takový úvěrový produkt, který dostanete přímo na ruku, a to v hotovosti. Naopak u bezhotovostní možnosti jsou peníze zaslány na váš bankovní účet. Obojí má svá pozitiva a negativa. Proto se na ně podíváme. A to z obecného hlediska, bez ohledu na to, zda jde o úvěr bankovní nebo nebankovní.

Jaké parametry má bezhotovostní půjčka?

Ta dnes zcela určitě dominuje našemu bankovnímu i nebankovnímu trhu. Její hlavní výhodou je jistě to, že celý proces můžeme mnohdy absolvovat z pohodlí našeho domova. Smlouvu můžeme vyřešit online a tak není třeba jakýchkoliv osobních návštěv. To se hodí ve chvíli, kdy hledáte jednoduchost, ale také rychlost. Přesto bezhotovostní půjčka může mít s rychlostí vyřízení jeden hlavní problém. Ten se týká samotného převodu peněz. Pokud jde částka v rámci různých bank a to nejenom přes víkend, ale třeba i v rámci navazujících svátků, mohou být peníze připsány třeba až za několik dní od odeslání.

Čím se pyšní hotovostní půjčka bez doložení příjmu?

Pokud peníze dostáváme v hotovosti, mnohdy problémy s čekací lhůtou nehrozí. Můžeme je tak dostat v pohodlí domova, a to od obchodního zástupce společnosti. Stejně tak si pro ně můžeme dojít třeba i na pobočku. Pozitivem je také to, že právě tato forma úvěru může být i půjčka bez doložení příjmu. A to proto, že podmínky získání jsou poměrně jednoduché. S čím ale musíme počítat, to je určitě informace o nutnosti osobní schůzky, ze které může plynout složité a zdlouhavé sepisování konkrétní smlouvy. Druhým negativem je to, že tento úvěr nabízí méně lidí.