Zjistěte, jaké účty vám může založit Fio banka

Účty patří mezi základ současných bankovních služeb. Je jasné, že ani v tomto směru nestojí Fio banka nijak stranou. Chcete-li se svěřit do rukou právě této bance, mělo by vás primárně zajímat, co nabídne.

Na první pohled se může zdát, že nabídka bankovních účtů je oproti ostatním konkurentům malá. Je to dáno tím, že banka nepotřebuje vymýšlet a připravovat žádné zvýhodněné balíčky, jelikož vše s účtem spojeno je zdarma. Mimo klasiky přesto dokáže nabídnout něco specifického. Je to takzvaný transparentní účet. O co konkrétně se jedná? O produkt, který zveřejňuje své finanční toky – třeba online. Využívají ho hlavně neziskové a podobné organizace, které pořádají sbírky a chtějí mít jasně viditelné financování.

Dominující produkt, jaký Fio banka nabídne? Osobní účet

Už z názvu samozřejmě vyplývá, že půjde o produkt určený primárně soukromým osobám. Tedy běžným klientům, kteří hledají jednoduchou správu svých peněz. Účet umožní přijímat a odesílat platby, nabídne platební kartu, stejně jako možnost správy prostřednictvím internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace. Hlavní výhodou, se kterou však Fio banka přichází, je rozhodně cena. Jak vedení, tak i jednotlivé transakce, stejně jako hotovostní operace jsou v rámci vašeho bankovního účtu zcela zdarma.

K Fio mohou přestoupit i podnikatelé

Druhou možností účtu je ten podnikatelský. I ten může být využitý celou řadou klientů, od drobných živnostníků až po velké firmy se stomilionovými obraty. Otevřít si ho tedy mohou jak fyzické, tak právnické osoby. I zde nabídne Fio jistotu v tom, že je účet bez poplatků a se všemi výhodami, které jsme zmínili i u účtu osobního. V rámci podnikatelských financí dnes patří mezi jednu z nejlepších možností na trhu. To mimo jiné také proto, že banka dokáže nabídnout v souvislosti s jeho správou i API bankovnictví, které dokáže usnadnit a hlavně zautomatizovat třeba zadávání příkazů nebo párování plateb.