UniCredit nabídne i dětská konta. Jaká?

Už dávno neplatí, že by banky nabízely účty jenom pro dospělé jedince. Stále častější jsou i různá dětská konta, která jsou spjata s několika výhodami. Jaké konkrétní sjednat u UniCredit?

Čím jsou dětská konta, nebo konta pro mládež tak specifická? Rozhodně v tom, že mohou naučit ty nejmenší spravovat své finance, stejně jako mohou být dobrou možností, jak naučit mnoho mladých lidí samostatnosti. Také to celkově ulehčuje převody peněz, jelikož mnoho rodičů svým potomkům nedává kapesné hotově, ale posílá jim ho právě na daný účet. A ten lze po ukončení studia snadno transformovat i na ten klasický. Podívejme se tedy na možnosti.

Co nabídne UniCredit těm nejmenším?

Začít musíme účtem, který nese název Dětské konto. To je určeno skutečně těm nejmenším dětem, kterým ho sjednají jejich rodiče. Mezi klíčové výhody daného účtu patří třeba nulové měsíční poplatky, stejně jako možnost získat kartu a s ní spojené bezplatné výběry u nás i v zahraničí. Hlavní výhodou je u UniCredit to, že je tento dětský účet nadstandardně hodnocen. Vklady do 30 000 Kč lze totiž zhodnocovat zajímavým úrokem ve výši 2 procenta ročně. Ideální, jak naučit děti hospodařit s penězi a ještě jim je rozmnožit.

U UniCredit bank se myslí také na studenty

Takzvané U konto pro mladé. Přesně tak se tento typ bankovního účtu nazývá. Je určený každému, kdo splňuje věkovou hranici 15 až 26 let. Pokud do této skupiny patříte také, můžete se těšit třeba na bezplatné vedení účtu, bezplatné výběry z bankomatů, nebo garanci daných podmínek na dobu 10 let. Zdarma ale UniCredit Bank nabídne také platební kartu, možnost správy prostřednictvím online či mobilní aplikace, nebo otevření ještě jednoho účtu, který bude vedený v cizí měně. Ten může přijít vhod těm studujícím, kteří plánují studijní, nebo výměnný pobyt spojený s bydlením za hranicemi.